A fajtacsere következő állomása a juhfark telepítése. Az átoltás során ez kimaradt: nem jutott rá időm, így ültetéssel hozom be ezt a fajtát. Pénteken délelőtt, amíg én az oltványok fattyazásável foglalaltoskodtam, Krisztián két családjához tartozó kamasszal kiásta a lukakat az új juhfark tőkéknek. Ebből a fajtából csak egy sor lesz, elsősorban azért, hogy savgerincet adjon a bornak.
Sorjáznak a lukak |
Ez az egyik legdurvább munka, ugyanis a régi tőkék gyökerét el kell vagdalni, és az ásó is lépten-nyomon megakad valamiben. Az elkészült luk háromszor akkora lesz, mint kellene.
A forróságban elmentem Dobosiékhoz az oltványért. Elhatároztam, hogy a sorok végén, az utolsó oszlopon kívül ültetett tőke csemegeszőlő lesz, minden sor végén másmilyen. Van sokféle csemegeszőlőjük, előbb-utóbb minden sor végére teszek.
Az ültetést vízhordással kezdtük: minden gödörbe öntöttünk egy-egy vödör vizet, és megvártuk, amíg beissza. Ezután a beállítottuk a gödörbe az oltványt (konténereset vettem) és körbevettük morzsalékos földdel, majd még egy vödör vizet adtunk neki, hogy a sár szépen körbevegye a hajszálgyökereket. Amikor a sár leülepedett, szépen behúztuk földdel - így nem alakul ki hajszálcsöves szerkezet a talajban, azaz a mélye nem tud kiszáradni.
Isten hozott benneteket! |
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.