Bár még csak a foglalót fizettem ki, megbeszéltem a tulajdonosokkal, hogy művelésbe vehetem az új szőlőt. Igen sok munka lesz vele. Még nem csináltam tőkeleltárt, de a tavalyi terepszemle alapján a szőlő eszméletlenül túl volt terhelve. A tulajdonosokkal elbeszélgettem az eddigi növényvédelemről, gyomirtásról, talajmunkákról, trágyázásról. A többit (metszésmód, zöldmunka) láttam.
Az új szőlő |
A szőlőt eddig ősszel beszántották, ami - magasművelésű szőlő révén - teljesen felesleges munka volt. Szerintem egy tárcsázás bőven elegendő: bár nem forgatja meg a talajt olyan mélyen, mint az eke, de az őszi-téli cspadék befogadására alkalmassá teszi a földet. Erre a lazításra már csak azért is szükség volt, mert a szüretkor vontatóval gyűjtötték össze a leszedett szőlőt, amitől a talaj meglehetősen összetömörödött.
Ami látszik a képen is, hogy a betonoszlopkba a fölső lukakban nincs drót. Ezt pótolni kell, mert továbbra is a lehető leghosszabbra szeretném engedni a hajtásokat.
A metszéskor átalakítjuk a művelési módot: az eddigi Lens Moser-féle karos művelés helyett magasművelésű Guyot módra állunk át. A régi szőlőben is ezt alkalmaztam, bevált, itt is erre térek át.
Ilyen ősszel a birtok |
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.