Körbejártam a szőlőket és összeírtam, hogy mi mindent kell tenni a napszámos csapatnak a következő hetekben. Jó sok feladat van, mivel nem csak a saját szőlőkben dolgozunk, hanem felvállaltunk néhány szőlőt bérmunkába is. A tavalyi nem klasszikus szőlőnevelő év volt - különösen nem akkor, ha megcsúszott a telepítés. Több területen telepítettünk, és csúnyán meg is csúsztunk a telepítéssel, részben mindenféle földmérési gondok miatt, részben azért, mert az oltványok nem érkeztek meg időben. Amikor minden együtt állt a telepítéshez - attól kezdve lényegében nem volt eső. Hiába öntöztük meg a szőlőket hidrofúróval, az őszi telepítéshez képest ingyen gyér vesszőhozam lett - és sok tőke meg sem indult, vagy annyira gyenge hajtást hozott, hogy idén már megmetszeni sem lehetett. Az ilyen szőlők rendbe tételére a következőket találtam ki:
itt egy lyuk - sajnáljuk! |
A megmaradt tőkéket megerősítjük egy a tövükbe injektált gyökereztető és tápoldat keverékkel. Szeretnénk, ha a tavaszi aszály után a szőlő idén el tudna rakétázni, és a júniusra a olyan két méter körüli hajtásokat hozna. A gyökereztetést (és vízmegtartást) H2Flo nedvesítőszerrel biztosítjuk, a vízben oldható trágyának pedig a 14-8-22+5CaO+2MgO+TE termésfokozót választottuk.
Az oltványiskolából cserepekbe kerültek a szőlők. |
A tavalyi évben félretettünk egy ágyásban minden telepített fajtából néhány tövet, ezeket az idén még rügypattanás előtt cserepekbe ültettük. Az így kicserepezett oltványokat gödrös ültetéssel el tudjuk ültetni oda, ahol a szőlőben hiány található. Persze csak akkor, amikor látjuk, hogy melyik szőlők nem indultak el a tavalyi telepítésből, és a cserepes oltványoknak is kipattant a rügye, azaz jelzi nekünk, hogy él.
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.