Vonzanak a borászat kultúrtörténetével kapcsolatos könyvek. A neten matatva egy olyan érdekes szemelvényre bukkantam, amely azonnal felkeltette az érdeklődésemet. Lichtneckert András: A balatonfüred–csopaki borvidék története c. könyvéből tett ki részleteket a netre maga a szerző. Mivel Dörgicse is ezen a borvidéken fekszik, és a beleolvasás után világos volt, hogy egy elképesztően részletes, szuper könyvről van szó, a feleségemtől születésnapomra ezt kértem.
Mint kiderült, a könyvet majdnem 20 évvel ezelőtt adták ki utoljára, így kereskedemi forgalomban már nem kapható. A nejem felhívta a szerzőt, akinél volt még egy példány - csak éppen le kellett érte mennem Veszprémbe, ahol a Levéltárban, a munkahelyén találkoztam a szerzővel. Egy levéltári kutatót pontosan ilyennek képzelek el, és amíg kifizettem a könyvet beszélgettünk pár szót - roppant kedves ember.
Megvan tehát a könyv, minden nap olvasok belőle, egyes rtészeket többször is - és imádom. Régimódi, nagy, szedett betűkkel készült, mint egy régi Biblia. Nagyon olvasményosan írja le a régi fajtákat, művelési módokat, borok orvoslását - letehetetlen.
Nagyon jó szívvel ajánlom mindenkinek a hamarosan megjelenő új kiadást.
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.