Gazdálkodási napló

Eredetileg ezt a blogot szántam naplónak, amikor elkezdtem arra gondoltam, hogy milyen könnyű lesz visszanézni a permetezéseket és egyéb kezeléseket. Aztán azt vettem észre, hogy együtt tanulok az olvasóimmal, egyre értékesebbek a kommentek, és egyszer csak - legnagyobb meglepetésemre - egy…

tovább »
2016.02.16. 21:45

A talajtakaró növényzet összetétele

Sokszor írtam már a szőlő talajtakaró növényzetéről, de eddig nem esett szó a vetőmagkeverék összeállításáról. Az olvasók ostromának képtelen vagyok ellenállni, ezért most közzéteszem (a szerző engedélyével) hogy hol tartok az ügyben.   A talajtakarásról az Ökológiai szőlőtermesztés c. könyvben…

tovább »
2016.02.15. 22:07

Talajművelés gépei - magágykészítés és vetés

Ahogy azt már korábban írtam, a szőlősorok közé az ökológiai gazdálkodásban talajtakaró növényt vetünk annak érdekében, hogy annak gyökérzete fellazítsa a talajt, dúsítsa a sorközök életközösségét és zöldtrágyaként visszapótolja a talaj nitrogéntartalmát. A vetés során a legnagyobb problémát az…

tovább »
2016.02.13. 22:38
Címkék: talajművelés

Beavatás

A metszés egyértelműen a legnehezebb munka a szőlőben. Nem a fizikai megterhelés a legfájóbb benne - bár sokat lehet guggolni, hajolni, rángatni a vesszőt a támrendszerről és vastag vesszőket vágni, ami kikészíti az ember kezét. A metszés szellemi megterhelése nagyobb. Ha jól metsszük meg a szőlőt,…

tovább »
2016.02.06. 19:11

Facebook

Utolsó kommentek

A szerző

Pályaelhagyó agrármérnökként vettem egy szőlőt abban a dűlőben, ahol a dédapámnak, nagyapámnak is volt. A családi legendárium szerint a borfelvásárló mindig a dédapámnál kezdte a vásárlást, mert neki volt a faluban a legjobb bora. A név kötelez: a legjobb Balaton-felvidéki bort akarom csinálni.

süti beállítások módosítása