Fattyazás

Eljött az első zöldmunkák ideje. Növényvédelmi szempontból fontos, hogy a tőkefej szabadon levegőzhessen, ellenkező esetben a páradús, fülledt környezetben könnyebben megtelepszenek az atkák és a gombabetegségek. A fattyazás a legkönnyebb zöldmunka, néha le kell hajolni a száron nőtt hajtásokhoz, egyébként egy könnyű séta a szőlőben.

 

Tőkefej fattyazés előtt


Fontos, hogy ha a tőkefej a vezetőszálhoz képest túl mélyen van, akkor lehet egy hajtást a tőkefejből felnőni hagyni, amelyből majd jövőre, metszéskor elkezdjük a megemelt tőkefej kialakítását. Ha a tőkefej túl magasan van, akkor célszerű a tőkefej alól, a tőke törzséből induló hajtást meghagyni. Ez az ún. fiatalítás. Ilyenkor az új hajtás megerősödése után a tőketörzset le lehet váltani az új hajtásra, miközben a szőlő gyökérzete tovább táplálja a növényt.

A kinőtt fattyúhajtásokat kézzel le kell pattintani a tőkéről, se kés, se metszőolló nem kell hozzá.

 

Lefattyazott tőkefej



2009.05.07. 20:31

A bejegyzés trackback címe:

https://szolo.blog.hu/api/trackback/id/tr481357493

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.

Facebook

Utolsó kommentek

A szerző

Pályaelhagyó agrármérnökként vettem egy szőlőt abban a dűlőben, ahol a dédapámnak, nagyapámnak is volt. A családi legendárium szerint a borfelvásárló mindig a dédapámnál kezdte a vásárlást, mert neki volt a faluban a legjobb bora. A név kötelez: a legjobb Balaton-felvidéki bort akarom csinálni.

süti beállítások módosítása